Kultura na Ukrajině

Ukrajina je zemí s bohatou kulturou, o čemž svědčí mimo jiné i to, že má kolem devadesáti profesionálních divadel, které zahrnují i operu, operetu, balet a loutková divadla. Nejznámější ukrajinská hudební seskupení jsou Státní akademická skupina Dumka, Státní akademický chorál G. Verjovky a Státní Ukrajinská kulturaakademický sbor lidového tance P. Virského.

Opera se hraje v nádherně zdobených divadlech v Kyjevě, Lvově a Oděse. Ukrajinci mají hluboce zakořeněné muzikální tradice a zpívání je velmi populární. Většina měst má také výborná hudebně-komediální a baletní divadla. Přední umělci vystupují především v obrovském kyjevském Ukrajinském divadle.

V současnosti je živý ukrajinský folklór; bylo obnoveno mnoho venkovských slavností, vznikají soubory lidových písní a tanců. Prvky písňového folklóru ve výrazné míře pronikají i do současné ukrajinské pop-music.

Nejoblíbenějším diváckým sportem je fotbal. Bližší informace o fotbale na stránkách Ukrajinské fotbalové federace. Mezinárodních úspěchů dosáhli rodáci z Ukrajiny i v jiných sportech, například Andrej Medveděv v tenise nebo Sergej Bubka v atletice.

 

 

Průvodce Ukrajinou

Zájezdy na Ukrajinu

Základní informace o Ukrajině

Historie Ukrajiny

Památky na Ukrajině

Příroda na Ukrajině

Kultura na Ukrajině

Tipy na výlety na Ukrajině

Ubytování na Ukrajině

Česko-ukrajinský a ukrajinsko-český online slovník

Kde, kam a jak v Ukrajině

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Ukrajiny

Avtonomna Respublika Krym Dnipropetrovska Oblast' Donetska Cherkaska Chernihivska Chernivetska Ivano-Frankivska Kharkivska Khersonska Khmelnytska Kirovohradska Kyjevská Kyyiv Luhanska Lvivska Mykolayivska Odeska Poltavska Sevastopol Sumska Ternopilska Vinnytska Volynska Zakarpatska Zaporizka Zhytomyrska Ровенская область
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde