Tipy na výlety na Ukrajině

Solotvina

Solotvina je městečko, které leží na hranici s Rumunskem. Proslavilo se svými až 400 metrů hlubokými solnými doly. Nálezy starořímských mincí ukazují, že místní obyvatelé těžili sůl již v 1. a 2. století našeho letopočtu. Při průjezdem obcí můžete vidět těžební věže i obrovské domy, které si místní postavili.

V Solotvině se nachází několik hotelů a také jezera, ve kterých se nedá potopit. Právem se jim proto přezdívá ukrajinské Mrtvé moře. V jedné ze solných Krimjeskyní se léčí děti trpící astmatem.

Karpaty

Karpaty na území Ukrajiny se nachází převážně na území bývalé Podkarpatské Rusi, která mezi světovými válkami patřila k Československu. Pohoří Karpaty nenajdeme pouze na Ukrajině. 55% rozlohy Karpat leží v Rumunsku, Karpaty zasahují také do Slovenska, Polska a Česka (Beskydy). Celkovou rozlohou jsou Karpaty dokonce rozlehlejší než Alpy. Nejvyšší horou ukrajinských Karpat je Hoverla (2 061 metrů nad mořem), která je zároveň nejvyšší horou Ukrajiny. Svahy Hoverly pokrývá smrkovo – bukový les, od nadmořské výšky 1 500 metrů nad mořem jsou svahy Hoverly travnaté, čemuž se v ukrajinštině říká poloniny. Vrchol Hoverly je od konce srpna do začátku června pokryt sněhem, proto se výstupy na horu nedoporučují mimo léto.

Jalta

Jalta je nazývána perlou Krymu a jde o nejvýznamnější mořské lázně na Krymu. Jméno je odvozeno od staročeckého "ialos"=břeh. Tvoří nádherný amfiteátr na jižních svazích hlavního hřebene Krymských hor. Podnebí je tu teplé, středomořské. Město je zahaleno zelení. V parcích i na i na ulicích můžeme obdivovat palmy, cypřiše, pinie, cedry a akáty. Výhodná je zejména poloha letoviska. Ze severu je chráněná proti větrům, takže ani v zimě většinou teplota neklesne pod nulu a v létě je tu vždy o několik stupňů tepleji než v Kyjevě. Koupat se dá od června do října a po celý čas se naskýtá výhled na zasněžené vrcholky pohoří na severu.

Na výlet na Ukrajinu doporučujume spolehlivé letní pneu

 

 

Průvodce Ukrajinou

Zájezdy na Ukrajinu

Základní informace o Ukrajině

Historie Ukrajiny

Památky na Ukrajině

Příroda na Ukrajině

Kultura na Ukrajině

Tipy na výlety na Ukrajině

Ubytování na Ukrajině

Česko-ukrajinský a ukrajinsko-český online slovník

Kde, kam a jak v Ukrajině

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Ukrajiny

Avtonomna Respublika Krym Dnipropetrovska Oblast' Donetska Cherkaska Chernihivska Chernivetska Ivano-Frankivska Kharkivska Khersonska Khmelnytska Kirovohradska Kyjevská Kyyiv Luhanska Lvivska Mykolayivska Odeska Poltavska Sevastopol Sumska Ternopilska Vinnytska Volynska Zakarpatska Zaporizka Zhytomyrska Ровенская область
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde